DÁLNIČNÍ ZNÁMKY DOPRAVNÍ INFO APLIKACE ZÁKONY PRO NEŘIDIČE VOZIDLA V PÁTRÁNÍ POJIŠTĚNÍ VOZIDEL

Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava

Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava, které bylo slavnostně otevřeno v r. 2010, je společným investičním i společenským projektem dvou partnerů. Statutárního města Ostravy a společnosti Libor Václavík – LIBROS Ostrava. Středisko nabízí možnost odpočtu bodů dle zákona.

Stavba představuje samostatně vyčleněnou a ohraničenou plochu s asfaltovým povrchem, na které lze pomocí speciální technologie skrápění simulovat podmínky pro jízdu všech kategorií vozidel za kritických fyzikálních a adhezních podmínek. Centrum bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA je vybaveno současnou evropskou nejmodernější technologií.

Skrápění ploch speciálními tryskami, kruhová smyková plocha, aquaplaningová vana nebo hlavní přímá smyková plocha. Srdcem celé stavby Centra je speciální smyková deska pro simulaci náhlého smyku vozidla. Je dimenzována i pro nákladní vozidla a je v České republice jediná. Absolutní novinkou ve střední Evropě je použití speciální smykové desky pro motocyklisty, kteří si tak budou moci vyzkoušet své dovednosti pouze v tomto Centru.

Délka kurzu : 4-8 hodin
Cena kurzu : 2000 - 6000 Kč podle vybraného kurzuDOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

Dětské dopravní hřiště s mnoha prvky reálného provozu bylo otevřeno 7. 7. 2015 u ulice U Trati v Havířově-Šumbarku a bude sloužit školám i veřejnosti. V provozní době je v zařízení správce. Pro školy je hřiště zpřístupněno v dopoledních hodinách, odpoledne a o víkendech je přístupné veřejnosti. Nejmenším dětem kola půjčíme.

Hřiště je poměrně rozsáhlé a k výuce nabízí mnoho důležitých dopravních situací pro chodce, cyklisty i řidiče motorových vozidel. Obsahuje chodníky, cyklostezky, přechody pro chodce, klasické křižovatky bez značení, se značením i pro řízení policistou. Nechybí křižovatka se semafory, malá okružní křižovatka a železniční přejezd se světelnou signalizací. Dopravní situace pamatuje také na jednosměrné ulice, zákazy vjezdu, parkoviště, krajnice či připojovací pruhy.

K výuce však slouží také učebna v provozní budově. Zde je také sociální zázemí.

Provozní a otevírací doba : pondělí - neděle od 9:00 do 19:00 hod.
Vstup : ZDARMAAUTOŠKOLA GAWROŇ

Autoškola má v Havířově tradici od 1.5.1990. Sídlo autoškoly je snadno dostupné veřejnou i osobní dopravou s možností parkování a to vše v blízkosti centra. Ke spokojenosti uchazečů o řidičský průkaz přispívá pěkné prostředí v prostorách učeben, klidná a přátelská atmosféra panující v celé autoškole.

Převážná část praktických jízd probíhá v Havířově, v rámci výuky jezdí i do vzdálených lokalit (Visalaje, Frýdlant n.O.) a do větších měst (Ostrava, Karviná...). Můžete využít také individuálního plánu výuky. Základní kurzy trvají 36 hodin, průměrná délka trvání je 5 - 6 týdnů. Výuka probíhá formou přednášek a je doplněna videoprojekcí.

Vyuka probíhá v úterý a ve čtvrtek od 15:00 do 18:00 hod.
Cena kurzu : 7500 Kč - vč. závěrečné zkouškyZkuste si nanečisto nový test!

Cvičná zkouška se skládá z 25 otázek, každá otázka má pouze jednu správnou odpověď. Jednotlivým otázkám je přiřazena konkrétní bodová hodnota. Maximální dosažitelný počet bodů je 50. Pro úspěšné absolvování cvičné zkoušky pro získání řidičského oprávnění je nezbytné dosáhnout minimálně 43 bodů.

Testy obsahují pouze schválené zkušební otázky, které jsou zveřejněny ve Věstníku dopravy. Případné nově schvalované otázky budou v souladu se zákonem s předstihem zveřejňovány ve Věstníku dopravy.

Zavedení nové podoby testové zkoušky z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy vyplývá z vyhlášky č. 298/2006 Sb., kterou se mění vyhláška č. 167/2002 Sb., kterou se provádí zákon č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel a o změnách některých zákonů, ve znění zákona č. 478/2001 Sb. Tato vyhláška nabyla účinnosti dne 1.července 2006.

ZAČÍT TEST SKUPINY B


Cena: ZDARMA - test trvá max. 30 minut

© 2015 AUTOSITE.cz
Obsah těchto stránek www.pro-ridice.autosite.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AUTOSITE.CZ v rozporu s právním řádem České republiky.